Sold
High PlaceFLOOR 8FLAT A
Registration Number:13101701860017
|Transaction Date:27/09/2013
PRN:D2323434
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/1
PRICE
$3.72 M
Saleable Area
205sq.ft.
Buy $18,207 /sq.ft.
Gross Area
326sq.ft.
Buy $11,422 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 27/09/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
76
Walking toSung Wong ToiStation
6 Min(s)
Address/ Area
33 Carpenter Road