Sold
High PlaceFLOOR 8FLAT D
Registration Number:13032802660115
|Transaction Date:14/03/2013
PRN:D2323461
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlfredTsang曾潤南
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-376904)
PRICE
$5.12 M
Saleable Area
264sq.ft.
Buy $19,403 /sq.ft.
Gross Area
415sq.ft.
Buy $12,330 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 14/03/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
76
Walking toSung Wong ToiStation
6 Min(s)
Address/ Area
33 Carpenter Road