Sold
High PlaceFLOOR 8FLAT C
Registration Number:18060401470308
|Transaction Date:08/05/2018
PRN:D2323453
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/1
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
182sq.ft.
Buy $19,240 /sq.ft.
Gross Area
286sq.ft.
Buy $12,238 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 08/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
76
Walking toSung Wong ToiStation
6 Min(s)
Address/ Area
33 Carpenter Road