Sold
Hennessy ApartmentsFLOOR 8FLAT A
Registration Number:13022101370160
|Transaction Date:01/02/2013
PRN:A1765558
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JimmyLam林劍鳴
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-046001)
PRICE
$7.47 M
Saleable Area
705sq.ft.
Buy $10,595 /sq.ft.
Building Age
65 Years
Transaction Date: 01/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1960-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
187
Walking toCauseway BayStation
1 Min(s)
Address/ Area
48-52 Percival Street