Sold
Riva Helorus Boulevard Tower 2FLOOR 7FLAT A
Registration Number:26022401600016
|Transaction Date:11/02/2026
PRN:D2415176
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

12/15
PRICE
$10.65 M
Saleable Area
1,087sq.ft.
Buy $9,796 /sq.ft.
Gross Area
1,380sq.ft.
Buy $7,717 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 11/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road