Sold
Riva Helorus Boulevard Tower 1FLOOR 2FLAT C
Registration Number:19041502250118
|Transaction Date:08/04/2019
PRN:D2414518
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BellMok莫明雅
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-154816)
Sold

1/3
PRICE
$10.49 M
Saleable Area
1,043sq.ft.
Buy $10,055 /sq.ft.
Gross Area
1,325sq.ft.
Buy $7,915 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 08/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road