Sold
Healey BuildingFLOOR 7FLAT L
Registration Number:09122202340081
|Transaction Date:01/12/2009
PRN:B1397906
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$683 K
Saleable Area
226sq.ft.
Buy $3,022 /sq.ft.
Gross Area
267sq.ft.
Buy $2,558 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 01/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
286
Walking toLong PingStation
5 Min(s)
Address/ Area
2-10 Kik Yeung Road