Sold
Harilela MansionFLOOR 16FLAT C
Registration Number:06062100310154
|Transaction Date:02/06/2006
PRN:A5537292
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BowieMok莫惠怡
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-490315)
PRICE
$950 K
Saleable Area
346sq.ft.
Buy $2,749 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $1,900 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 02/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toTsim Sha TsuiStation
1 Min(s)
Address/ Area
81 Nathan Road