Sold
Harbour CourtFLOOR 5FLAT A
Registration Number:17121801810541
|Transaction Date:01/12/2017
PRN:A1139011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngelNg吳嘉曦
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556595)
Sold

1/4
PRICE
$9.6 M
Saleable Area
769sq.ft.
Buy $12,491 /sq.ft.
Gross Area
950sq.ft.
Buy $10,105 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 01/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
69
Walking toNorth PointStation
5 Min(s)
Address/ Area
17-18 Kai Yuen Terrace