Sold
Hanking CourtFLOOR 20FLAT B
Registration Number:17042502400018
|Transaction Date:18/04/2017
PRN:A0401518
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JamesChan陳子健
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-144246)
Sold

1/3
PRICE
$42.8 M
Saleable Area
1,595sq.ft.
Buy $26,830 /sq.ft.
Gross Area
1,970sq.ft.
Buy $21,726 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 18/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toFortress HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
43-49 Cloud View Road