Sold
Hanking CourtFLOOR 9FLAT D
Registration Number:06445604
|Transaction Date:30/10/1995
PRN:A0402431
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LilyWong黃家倩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-511560)
Sold

1/3
PRICE
$8.35 M
Saleable Area
1,582sq.ft.
Buy $5,277 /sq.ft.
Gross Area
1,950sq.ft.
Buy $4,282 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 30/10/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toFortress HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
43-49 Cloud View Road