Sold
Hanking CourtFLOOR 8FLAT A
Registration Number:06032801450012
|Transaction Date:08/03/2006
PRN:A0401436
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KevinLeung梁啟文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-524931)
Sold

1/3
PRICE
$10.8 M
Saleable Area
1,580sq.ft.
Buy $6,835 /sq.ft.
Gross Area
1,950sq.ft.
Buy $5,538 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 08/03/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toFortress HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
43-49 Cloud View Road