Sold
Hanking CourtFLOOR 9FLAT C
Registration Number:05042500500067
|Transaction Date:07/04/2005
PRN:C1095679
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CelineWu吳琼
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-645059)
Sold

1/3
PRICE
$11.68 M
Saleable Area
1,595sq.ft.
Buy $7,322 /sq.ft.
Gross Area
1,970sq.ft.
Buy $5,929 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 07/04/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toFortress HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
43-49 Cloud View Road