Sold
Hanking CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:11021802360107
|Transaction Date:21/01/2011
PRN:A0401424
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BeckyLaw羅鈺薇
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-050770)
Sold

1/3
PRICE
$24.08 M
Saleable Area
1,580sq.ft.
Buy $15,239 /sq.ft.
Gross Area
1,950sq.ft.
Buy $12,349 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 21/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toFortress HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
43-49 Cloud View Road