Sold
Hang Yue BuildingFLOOR 10FLAT E
Registration Number:18110700620377
|Transaction Date:30/10/2018
PRN:A0598224
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$5.02 M
Saleable Area
288sq.ft.
Buy $17,402 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 30/10/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
176
Walking toHKUStation
6 Min(s)
Address/ Area
334-350 Des Voeux Road West