Sold
Hang Yue BuildingFLOOR 19FLAT F
Registration Number:10072001070149
|Transaction Date:05/07/2010
PRN:B3455005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/2
PRICE
$1.78 M
Saleable Area
274sq.ft.
Buy $6,485 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 05/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
176
Walking toHKUStation
6 Min(s)
Address/ Area
334-350 Des Voeux Road West