Sold
Hang (han) Yu BuildingFLOOR 9FLAT C
Registration Number:13052400560074
|Transaction Date:16/05/2013
PRN:B8075891
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/1
PRICE
$3.18 M
Saleable Area
257sq.ft.
Buy $12,361 /sq.ft.
Gross Area
322sq.ft.
Buy $9,876 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 16/05/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
136
Walking toKennedy TownStation
3 Min(s)
Address/ Area
45-55 Cadogan Street