Sold
Hand Wai CourtFLOOR 2FLAT A
Registration Number:06102002600172
|Transaction Date:16/10/2006
PRN:A6784733
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$790 K
Saleable Area
299sq.ft.
Buy $2,640 /sq.ft.
Gross Area
456sq.ft.
Buy $1,732 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 16/10/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking toSham Shui PoStation
3 Min(s)
Address/ Area
21-23 Un Chau Street