Sold
Hand Wai CourtFLOOR 13FLAT B
Registration Number:12112101770078
|Transaction Date:05/11/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$2.3 M
Saleable Area
316sq.ft.
Buy $7,268 /sq.ft.
Gross Area
464sq.ft.
Buy $4,957 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 05/11/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking toSham Shui PoStation
3 Min(s)
Address/ Area
21-23 Un Chau Street