Sold
Hand Wai CourtFLOOR 13FLAT B
Registration Number:06744048
|Transaction Date:01/07/1996
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$2.01 M
Saleable Area
316sq.ft.
Buy $6,356 /sq.ft.
Gross Area
464sq.ft.
Buy $4,335 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 01/07/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking toSham Shui PoStation
3 Min(s)
Address/ Area
21-23 Un Chau Street