Sold
Hamden Court Block AFLOOR 16FLAT 2
Registration Number:21110200080031
|Transaction Date:21/10/2021
PRN:A4656473
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SammiChan陳蒨葶
ACCOUNT MANAGER(S-618486)
Sold

5/7
PRICE
$6.08 M
Saleable Area
481sq.ft.
Buy $12,636 /sq.ft.
Gross Area
628sq.ft.
Buy $9,682 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 21/10/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road