Sold
Hamden Court Block BFLOOR 16FLAT 6
Registration Number:25011501020017
|Transaction Date:03/01/2025
PRN:A4658408
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/12
PRICE
$5.2 M
Saleable Area
468sq.ft.
Buy $11,106 /sq.ft.
Gross Area
623sq.ft.
Buy $8,347 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 03/01/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road