Sold
Green Orchid Tower 1FLOOR 3FLAT E
Registration Number:18032902680146
|Transaction Date:05/03/2018
PRN:D0921782
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
PRICE
$4.29 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $9,079 /sq.ft.
Gross Area
624sq.ft.
Buy $6,875 /sq.ft.
Building Age
19 Years
Transaction Date: 05/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2006-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
49
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ping Hing Lane