Sold
Green Orchid Tower 1FLOOR 2FLAT E
Registration Number:13110401770016
|Transaction Date:21/10/2013
PRN:D0921721
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $6,560 /sq.ft.
Gross Area
624sq.ft.
Buy $4,968 /sq.ft.
Building Age
19 Years
Transaction Date: 21/10/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2006-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
49
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ping Hing Lane