Sold
Grandview CourtFLOOR 15FLAT F
Registration Number:13070902320011
|Transaction Date:02/07/2013
PRN:B3542855
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SamuelTam譚達燊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-429149)
PRICE
$2.65 M
Saleable Area
198sq.ft.
Buy $13,380 /sq.ft.
Gross Area
279sq.ft.
Buy $9,498 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 02/07/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road