Sold
Grandview CourtFLOOR 13FLAT D
Registration Number:18092801780314
|Transaction Date:20/09/2018
PRN:A1301275
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyGeng耿江麗
ACCOUNT DIRECTOR(S-483310)
PRICE
$6.4 M
Saleable Area
339sq.ft.
Buy $18,875 /sq.ft.
Gross Area
476sq.ft.
Buy $13,445 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 20/09/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road