Sold
Grandview CourtFLOOR 11FLAT D
Registration Number:08061602170135
|Transaction Date:26/05/2008
PRN:A1301255
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarlTse謝嘉豪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-290893)
PRICE
$2.28 M
Saleable Area
339sq.ft.
Buy $6,724 /sq.ft.
Gross Area
476sq.ft.
Buy $4,790 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 26/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road