Sold
Grandview CourtFLOOR 11FLAT F
Registration Number:19042302090090
|Transaction Date:02/04/2019
PRN:C0448805
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarlTse謝嘉豪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-290893)
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
198sq.ft.
Buy $17,924 /sq.ft.
Gross Area
279sq.ft.
Buy $12,724 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 02/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road