Sold
Grandview CourtFLOOR 16FLAT E
Registration Number:24040301260012
|Transaction Date:21/03/2024
PRN:A1301436
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SamuelTam譚達燊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-429149)
PRICE
$3.4 M
Saleable Area
198sq.ft.
Buy $17,167 /sq.ft.
Gross Area
279sq.ft.
Buy $12,186 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 21/03/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road