Sold
Grandview CourtFLOOR 6FLAT F
Registration Number:06956118
|Transaction Date:05/02/1997
PRN:A1301644
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

NickNg吳一爍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-487327)
PRICE
$1.33 M
Saleable Area
198sq.ft.
Buy $6,715 /sq.ft.
Gross Area
279sq.ft.
Buy $4,767 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 05/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road