Sold
Grandview CourtFLOOR 1FLAT B
Registration Number:21021102050026
|Transaction Date:04/02/2021
PRN:A1300895
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SamuelTam譚達燊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-429149)
Sold

1/4
PRICE
$5 M
Saleable Area
255sq.ft.
Buy $19,600 /sq.ft.
Gross Area
353sq.ft.
Buy $14,164 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 04/02/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road