Sold
Grandview CourtFLOOR 4FLAT E
Registration Number:06090901350049
|Transaction Date:29/08/2006
PRN:B6219376
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EdmondWong黃俊雄
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-334004)
PRICE
$800 K
Saleable Area
198sq.ft.
Buy $4,039 /sq.ft.
Gross Area
279sq.ft.
Buy $2,867 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 29/08/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
146
Walking toQuarry BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
885-891 King's Road