Sold
Grand HaciendaFLOOR 1NO. 88
Registration Number:22053101600046
|Transaction Date:05/05/2022
PRN:A2786971
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IceChoi蔡丹青
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-288008)
Sold

1/2
PRICE
$22 M
Saleable Area
1,109sq.ft.
Buy $19,843 /sq.ft.
Gross Area
1,300sq.ft.
Buy $16,923 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 05/05/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toFortress HillStation
10 Min(s)
Address/ Area
88-94 Tin Hau Temple Road