Sold
Grand HaciendaFLOOR 8NO. 88
Registration Number:09122400950178
|Transaction Date:18/12/2009
PRN:B5790368
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngelNg吳嘉曦
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556595)
Sold

1/2
PRICE
$9.98 M
Saleable Area
1,109sq.ft.
Buy $9,002 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 18/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toFortress HillStation
10 Min(s)
Address/ Area
88-94 Tin Hau Temple Road