Sold
Gordon Terrace 8a Carmel RoadFLOOR GNO. 8A
Registration Number:09008863
|Transaction Date:10/09/2003
PRN:B3413429
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
PRICE
$10.38 M
Saleable Area
1,432sq.ft.
Buy $7,251 /sq.ft.
Gross Area
1,800sq.ft.
Buy $5,767 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 10/09/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
18
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4-8a Carmel Road