Sold
Goldwin HeightsFLOOR 10FLAT F
Registration Number:05030501630034
|Transaction Date:28/02/2005
PRN:A2071071
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$5.25 M
Saleable Area
817sq.ft.
Buy $6,426 /sq.ft.
Gross Area
1,040sq.ft.
Buy $5,048 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 28/02/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Seymour Road