Sold
Goldwin HeightsFLOOR 39FLAT D
Registration Number:16070802190062
|Transaction Date:17/06/2016
PRN:B5772188
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/3
PRICE
$12.95 M
Saleable Area
763sq.ft.
Buy $16,969 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $12,950 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 17/06/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Seymour Road