Sold
Goldwin HeightsFLOOR 12FLAT F
Registration Number:07446978
|Transaction Date:09/03/1998
PRN:B3637375
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/3
PRICE
$7.8 M
Saleable Area
817sq.ft.
Buy $9,547 /sq.ft.
Gross Area
1,040sq.ft.
Buy $7,500 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 09/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Seymour Road