Sold
Goldwin HeightsFLOOR 41FLAT H
Registration Number:06121400540016
|Transaction Date:17/11/2006
PRN:B5434809
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$7.9 M
Saleable Area
802sq.ft.
Buy $9,851 /sq.ft.
Gross Area
1,047sq.ft.
Buy $7,545 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 17/11/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Seymour Road