Sold
Goldwin HeightsFLOOR 44FLAT D
Registration Number:09101401540015
|Transaction Date:25/09/2009
PRN:A2070779
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/3
PRICE
$9.8 M
Saleable Area
763sq.ft.
Buy $12,841 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $9,800 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 25/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Seymour Road