Sold
Goldwin HeightsFLOOR 40FLAT D
Registration Number:10062102600028
|Transaction Date:08/06/2010
PRN:B5434770
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/3
PRICE
$8.6 M
Saleable Area
763sq.ft.
Buy $11,269 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $8,600 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 08/06/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Seymour Road