Sold
Goldmine Building Block AFLOOR 14FLAT 8
Registration Number:26042102200043
|Transaction Date:24/03/2026
PRN:C0759559
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$2.85 M
Saleable Area
240sq.ft.
Buy $11,873 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 24/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
520
Walking toChai WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
345 Chai Wan Road