Sold
Golden PlazaFLOOR 4FLAT B
Registration Number:21043001390048
|Transaction Date:16/04/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
Sold

1/5
PRICE
$4.4 M
Saleable Area
332sq.ft.
Buy $13,272 /sq.ft.
Gross Area
478sq.ft.
Buy $9,205 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 16/04/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toPrince EdwardStation
2 Min(s)
Address/ Area
745-747 Nathan Road