Sold
Golden PlazaFLOOR 6FLAT E
Registration Number:09459257
|Transaction Date:06/01/2005
PRN:A5595937
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$838 K
Saleable Area
301sq.ft.
Buy $2,780 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $1,926 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 06/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toPrince EdwardStation
2 Min(s)
Address/ Area
745-747 Nathan Road