Sold
Golden PlazaFLOOR 5FLAT E
Registration Number:07102500170117
|Transaction Date:04/10/2007
PRN:A5595924
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LeoSze施志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-387984)
PRICE
$1.28 M
Saleable Area
301sq.ft.
Buy $4,247 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $2,943 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 04/10/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toPrince EdwardStation
2 Min(s)
Address/ Area
745-747 Nathan Road