Sold
Golden PlazaFLOOR 6FLAT A
Registration Number:13091300840065
|Transaction Date:23/08/2013
PRN:A5595684
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WinnieZhang章維
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-106091)
PRICE
$4.2 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $11,085 /sq.ft.
Gross Area
547sq.ft.
Buy $7,678 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 23/08/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toPrince EdwardStation
2 Min(s)
Address/ Area
745-747 Nathan Road