Sold
Golden PlazaFLOOR 11FLAT A
Registration Number:26040900690016
|Transaction Date:01/04/2026
PRN:C1224674
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$3.9 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $10,293 /sq.ft.
Gross Area
547sq.ft.
Buy $7,130 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 01/04/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toPrince EdwardStation
2 Min(s)
Address/ Area
745-747 Nathan Road