Sold
Golden PlazaFLOOR 5FLAT A
Registration Number:05053000350019
|Transaction Date:03/05/2005
PRN:A5595676
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
PRICE
$1.18 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $3,114 /sq.ft.
Gross Area
547sq.ft.
Buy $2,157 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 03/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toPrince EdwardStation
2 Min(s)
Address/ Area
745-747 Nathan Road