Sold
Golden Phoenix BuildingFLOOR 1NO. 5
Registration Number:12051600280129
|Transaction Date:11/05/2012
PRN:C0583116
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$1.85 M
Saleable Area
399sq.ft.
Buy $4,633 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 11/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
94
Walking toWong Tai SinStation
9 Min(s)
Address/ Area
1-15 Tsui Fung Street