Sold
Golden MansionFLOOR 1FLAT E
Registration Number:06401842
|Transaction Date:26/07/1995
PRN:A2154238
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
Sold

1/1
PRICE
$1.08 M
Saleable Area
255sq.ft.
Buy $4,234 /sq.ft.
Gross Area
380sq.ft.
Buy $2,842 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 26/07/1995
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking toShau Kei WanStation
1 Min(s)
Address/ Area
42-52 Shau Kei Wan Main Street East